xtak
16 بهمن 1401 - 20:30

با مرخصی ۱۲۷۶ زندانی در استان فارس موافقت شد

در دیدار رئیس کل دادگستری استان فارس از زندان مرکزی شیراز و به مناسبت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی زمینه استفاده ۱۲۷۶ نفر از مددجویان از مرخصی فراهم شد.

به گزارش خبرگزاری فارس رئیس کل دادگستری استان فارس و دادستان مرکز استان همچنین در حاشیه دیدار از زندان عادل آباد شیراز با حضور در جمع مددجویان معتکف با بیان اینکه حضور شما در جمع معتکفین نشان دهنده محکم بودن ریشه‌های مذهبی شماست گفت: از این فرصت ایجاد شده برای توبه و بازگشت به مسیر زندگی سالم و جبران اشباهات گذشته خود بهره ببرید.

حجت الاسلام والمسلیمن سید کاظم موسوی با اشاره به بازدید‌های هدفمند از زندان‌ها و توجه به ضرورت پایش پرونده زندانیان و سرکشی دوره‌ای از زندان‌ها از استفاده ۱۴۹ زندانی زندان‌های استان در هفته اخیر از ظرفیت سیستم مراقبت الکترونیک (پابند) خبر داد و افزود: پایش پرونده‌ها جهت اعطای تسهیلات قانونی به صورت مستمر ادامه دارد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان فارس در بازدید امروز مسئولان قضایی از زندان با اشاره به سیاست‌های قوه قضائیه در خصوص کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و اشتغال زندانیان به موافقت قضات با اشتغال ۳۲۷ زندانی خبر داد و تصریح کرد: در آخرین پیگیری‌های قضایی در کمیته عفو و بخشودگی استان با عفو ۲۸ زندانی، آزادی مشروط ۱۸۹ زندانی، تخفیف مجازات ۴۲ زندانی و تعلیق مجازات ۶۱ نفر دیگر موافقت شده است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی همچنین از برگزاری مراسمی در ایام دهه فجر انقلاب جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد با همکاری خیرین و سپاه فجر استان خبر داد و خاطر نشان کرد: اجرای بخشنامه اخیر عفو و بخشودگی رهبر معظم انقلاب در دهه فجر امسال با سرعت در دستور کار دادگستری فارس قرار خواهد گرفت.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1021064