xtak
16 بهمن 1401 - 16:40

نماینده عراقی: آمریکا پشت پرده افزایش قیمت دلار در عراق است

یکی از نمایندگان پارلمان عراق از ائتلاف الفتح، تاکید کرد: بحران افزایش قیمت دلار در عراق و دیگر بحران های گذشته در این کشور ، همه از سوی آمریکایی ها ایجاد شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه سومریه نیوز، «کریم علیوی» از نمایندگان پارلمان عراق از ائتلاف الفتح، در سخنانی آمریکا را عامل اصلی ایجاد بحران افزایش قیمت دلار در عراق معرفی کرد.

وی به متهم کردن آمریکایی به دست داشتن در بحران های گذشته حاکم بر عراق، نیز گفت: آمریکا دشمن ملت هاست و این مساله برای ملت عراق در مواضع منفی گذشته آمریکایی ها که بر مسائل امنیتی دامن زده و بحران هایی نظیر بحران کمبود برق و دیگر معضلات اقتصادی را به همراه آورده، به اثبات رسیده است.

علیوی با اشاره به جدیت دولت عراق در طرح های توسعه ای این کشور و رهاسازی ساختارهای اساسی از سیطره واشنگتن در همه بخش ها، افزود: واشنگتن می خواهد عراق در همه مسائل به آنها وابسته باشد که آخرین آنها بحران افزایش قیمت دلار است.

نماینده پارلمان عراق در ادامه تاکید کرد: تمایل دولت عراق برای اتخاذ سیاست درهای باز با همه کشورهای جهان، آمریکایی ها را خشمگین ساخته و آنها را به ایجاد فتنه در داخل عراق کشانده است.

کریم علیوی تاکید کرد: آمریکایی ها در تلاش برای ارسال این پیام برای مردم عراق هستند که مشکل فعلی به دولت عراق باز می گردد.

گفتنی است قیمت دلار در هفته های اخیر در عراق افزایش یافته و به سطح یک هزار و ۷۵۰ دینار برای هر دلار رسیده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1020438