xtak
16 بهمن 1401 - 20:49

سامانه جدید بارشی فردا وارد ایلام می شود

رئیس گروه پیش بینی هواشناسی استان ایلام گفت: سامانه بارشی از اواسط وقت فردا وارد استان شده و تا اواخر روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت.

مجتبی میهن پرست، رئیس گروه پیش بینی هواشناسی استان ایلام  شامگاه امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام از ورود سامانه بارشی از اواسط وقت فردا  در استان خبر داد و گفت: این سامانه تا اواخر روز چهارشنبه ادامه دارد و دامنه پراکنش این سامانه ریزشی، کل مناطق استان را در بر می‌گیرد، اما در نواحی شمالی و شرقی شدت بارش‌ها بیشتر خواهد بود.

 وی افزود: عمده ریزش‌های این سیستم به صورت باران و در ارتفاعات برف است و احتمال بارش برف در نواحی سردسیر در روز چهارشنبه وجود دارد.

 رئیس گروه پیش بینی هواشناسی ایلام ضمن اشاره به این که این سیستم جوی از میزان بارش متوسط و با سطح هشدار نارنجی برخوردار است اظهار کرد: باتوجه به شدت بارش‌ها احتمال آبگرفتگی معابر، اختلال در تردد، لغزندگی جاده‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها وجود دارد.

میهن پرست با اشاره به این که از روز سه شنبه تا پنجشنبه کاهش دما در استان رخ می‌دهد که منجر به تشکیل یخبندان صبحگاهی می‌شود اظهار کرد: احتمال نفوذ گرد و غبار از طرف بیابان‌های عراق طی روز‌های سه شنبه و چهارشنبه به استان ایلام نیز دور از انتظار نیست . 

وی در پایان گفت: به مردم و به ویژه کشاورزان توصیه می شود به علت افت دما تمهیدات لازم در خصوص مدیریت مصرف حامل‌های انرژی و حفاظت از مزارع، باغات، مرکز پرورش دام و طیور، شیلات و زنبورستان‌ها انجام گیرد. 

پایان پیام/

 

 

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1021088